https://www.facebook.com/vladimir.kudrytskyi
З 1 березня максимальний ліміт експорту української електроенергії з України та Молдови в країни ЄС збільшено до 550 МВт на годину. Таке рішення сьогодні прийняли оператори енергосистем континентальної Європи ENTSO-E, збільшивши експортну спроможність міждержавних інтерконекторів на 150 МВт. Ця потужність дорівнює роботі одного додаткового блоку теплової електростанції.
Сьогодні на форумі «Зроблено в Україні» я сказав, що українська електрика – популярний товар в Європі, який теж можна промаркувати made in Ukraine. Зараз Україна продає електроенергію всім країнам-сусідам: в Словаччину, Румунію, Угорщину, Польщу та Молдову. І обсяги експорту з середини лютого поступово зростають, а імпорту зменшуються.
Торгівля з іншими країнами зі зростаючою часткою експорту - наслідок того, що незважаючи на руйнування, вади регулювання і боргові проблеми на ринку, енергосистема все ж працює стабільно і є частиною великої європейської континентальної мережі. Можливості для цього створені: доступ до міждержавних інтерконекторів продається на спільних аукціонах за єдиними для всієї Європи правилами.
Позитивне рішення ENTSO-E сьогодні також свідчить, що ми продовжуємо удосконалювати нашу енергосистему: виконуємо технічні умови європейських колег для того, щоб підготувати нашу енергетичну інфраструктуру до збільшених обсягів експорту.
І недарма Центр економічної стратегії поряд з індексом споживчих цін, припливом іноземного капіталу, рівнем безробіття використовує у своєму Трекері економіки під час війни експорт електрики як індикатор стану економіки країни. Тому що зростання експорту української електроенергії – це один з показників відновлення економіки країни. При реалізації плану розвитку генеруючих потужностей, який зафіксований у підготовленому нами і нещодавно затвердженому Звіті з відповідності (достатності) генеруючих потужностей, експорт електрики у майбутньому зможе забезпечити помітний внесок у приріст ВВП України.
Коли зроблено в Україні – в плюсі усі.