OlegLOA писав: ↑18 грудня 2018, 12:49
13ый воин писав: ↑17 грудня 2018, 21:54
кассовый аппарат или фискальный регистратор
в двух словах - почти все продавцы счас ч.п., ч.п. сидят на нескольких группах по виду деятельности, как правило на второй (если суммарно по деньгам не вылазишь за миллион в год) то оплачиваешь налоги по определенному % и не ставишь кассовый, однако наш презик параша подписал на днях закон, придуманный ВР, который обязывает всех спрощенцев 2группы ставить кассовые в 2019 году
А есть ссылка на этот закон? Или хотя-бы какой именно?
А то что-то не могу найти.
Везде возмущения и "обьяснения", а хотелось бы текст в оригинале почитать
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=64888
(далее касаемо Аптек например)
Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі
23 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».
10 грудня 2018 року, закон був підписаний президентом України.Даним законом були внесені зміни до декількох законів, в тому числі до Податкового кодексу України (до пункту 296.10. статті 296), Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» (до статті 2 та статті 9) та до Закону України «Про захист прав споживачів» (до статті 1 та статті 8).
Що ж зміниться на ринку медичних виробів з прийняттям цього закону?
Відповідно до норм нового закону з 01 січня 2019 року усі лікарські засоби та медичні вироби, що введені в обіг на ринку України дозволено буде реалізовувати за готівку чи за допомогою платіжних карт лише з використанням РРО, в тому числі суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, що перебувають на спрощеній системі оподаткування. Тобто усі суб’єкти господарювання, що реалізують зазначені вище види товару, зобов’язані будуть придбати РРО та зареєструвати його у фіскальному органі, за фактичним місцем здійснення торгівельної діяльності. Строки такої реєстрації, відповідно до Наказу Міністерства Фінансів України №547 від 14.06.2016 р. як правило не перевищують 9-ти робочих днів. Також має вестись Книга обліку розрахункових операцій (КОРО).
Чи є санкції за невикористання РРО при продажу лікарських засобів та медичних виробів?
Так, відповідно до статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за здійснення продажу товарів без використання РРО винна особа сплачує штраф у розмірі 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів
(послуг). Якщо таке порушення відбувається вперше, то штраф становить – 1 гривню.
Нормативно-правові акти, що регламентують питання використання РРО:
1. Податковий кодекс України.
2. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі , громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року, № 265/95-ВР.
3. Наказ Міністерства фінансів України № 547, від 14.06.2016, яким затверджено «Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги)».
4. Постанова Правління НБУ № 148 від 29 грудня 2017 року «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».