
14 жовтня відзначається православне свято Покрови Пресвятої Богородиці, що належить до числа великих свят Православної Церкви.
Це велике православне свято було затверджено ще в кінці 10 на початку 11 століття.
За переказами йому передувала подія, що відбулася в місті Константинополь у Влахернському храмі 14 жовтня (1 за старим стилем) 910 року, де зберігалася велика християнська реліквія - риза Богородиці.
Йшла війна, місто було оточене сарацинами і вже практично не могло оборонятися. Під час всеношної, служби в храмі, юродивому Андрію, якого всі знали як дуже побожну людину, було ведіння. Над людьми з'явилася Богородиця разом з ангелами і святими. Вона покрила людей своїм омофором і молилася разом з ними.
Юродивий сказав, що бачив Богоматір, яка плаче над людьми і молиться про світ. Віруючі повірили, що Богородиця піклується про світ, пильнує людство, закликає його жити в мирі і спокої. Візантійцям вдалося зняти блокаду і перемогти сарацинів. З того дня, прийнято відзначати Покрова.
Покров Пресвятої Богородиці традиції
До початку свята Покрова всі намагалися завершити збір вирощеного врожаю, а також зробити всі необхідні заготовки і запаси на довгу сувору зиму.
Свято Покрова вважалося з покровителем весіль. Всі незаміжні дівчата молилися, просячи святих скоріше послати бажаного нареченого. Тому всі дівчата обов'язково ходили до церкви, ставили свічки біля Богородиці. Дівчата одягали свої найкрасивіші вбрання.
На Покрову зазвичай випадав перший сніг. А біле покривало на землі порівнювали з вінчальною фатою. Існувала в народі прикмета, що чим більше снігу випаде на Покрову, тим більше весіль трапиться в цьому році. Взагалі, свято всі намагалися провести якомога яскравіше. Існувало повір'я, що святковий день треба провести весело.
Прикмети та повір'я
Дівчата з нетерпінням очікували свята Покрова, тому що до нього приурочені народні гадання, що допомагають їм знайти нареченого і вийти вдало заміж.
Напередодні Покрови дівчата ворожили: для здійснення ворожіння вони самі пекли маленький житній хлібець і м'яли лляний пучок.
Це свято прийнято відзначати весело, можна домашніми посиденьками.
З святом вас.