Де у Чернівцях з'являться велодоріжки
Зобов’язалась організувати у місті до 15 км веломаршрутів
Про це у себе на сторінці у Facebook написала Тетяна Лебухорська.
Мабуть, ви вже бачили дорожні знаки з велосипедами, які встановлюють у місті. А також могли бачити нанесену розмітку або й процес нанесення розмітки. І точно чули про якийсь проект у якому обіцяли, що в Чернівцях з’являться велодоріжки. Як все це пов’язано?
Чернівецька міська рада в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля» зобов’язалась організувати у місті до 15 км веломаршрутів. І от зараз добігають кінця останні роботи, передбачені проектом.
Враховуючи бюджет, передбачений на інфраструктурні роботи (33450,00 євро, що складає близько 1 млн. грн.), задача не виглядала простою – облаштувати 15 км веломаршрутів із частковим відновленням дорожнього полотна. За таких вихідних даних не могло бути мови про «червоні» велосмуги або вмощені новенькою плиткою велодоріжки*, а лише про використання існуючого покриття та зміну в організації дорожнього руху. Проте, загальний стан покриття доріг та тротуарів у місті значно ускладнив задачу.
*велосмуга – це обладнання смуги для руху велосипедистів на проїжджій частині, велодоріжка – облаштування території для руху велосипедистів вздовж пішохідної доріжки.
Отже, з урахуванням можливостей та обмежень проекту, а також напрацювань концепції розвитку велоінфраструктури, рішення включає 3 ділянки:
1. Вул. Руська від мікрорайону «Гравітон» до вул. О. Пчілки. На цій ділянці частково відремонтовано покриття на тротуарах та облаштовано зону спільного руху велосипедистів та пішоходів.
2. Від пл. Театральної площі до вул. Щербанюка (через вулиці Котляревського та Лесі Українки, Соборну площу, Героїв Майдану, Садову, Федьковича та Аксенина, частково вул. Головну). Ця ділянка також передбачає відновлення тротуарного покриття (на вул. Головній біля зупинки «Щербанюка»). А от підхід до організації руху велосипедистів використаний дуже різний:
a. Облаштування велодоріжок на тротуарах на Соборній площі, вул. Головній вздовж парку, вул. Садовій, вул. Героїв Майдану;
b. Впорядкування паркування для безпечного руху велосипедистів у загальному потоці транспорту на вул. Федьковича та Аксеніна (нажаль, наразі велосмуги програють автопарковкам у боротьбі за вуличний простір);
c. Смуга руху громадського транспорту з можливістю проїзду велосипедистів на вул. Лесі Українки;
Реалізація проекту стала величезним досвідом для всіх, хто був дотичний. Адже навіть для МіськШЕП, який виконував роботи, це був перший досвід «веломаркування» та встановлення велосипедних знаків.
https://pogliad.ua/news/chernivtsi/de-u ... hki-370001